Golf 7 Almalı Mıyım?

Golf 7 Almalı Mıyım?

39704585215 7b98544c57 b 1024x683 - Golf 7 Almalı Mıyım?

Golf 7. Nesli ile ülkemizde 2013 yılından beri satılıyor. Volkswagen’in çok önem verdiği Golf modeli 7. nesli ile çoğu kişiye göre segmentinin lideri. Her ne kadar tasarımının ve iç görünüşünün sadeliği ve kimine göre sıkıcılığı ile çok eleştirilse de hem 2. elde inanılmaz hızlı satılıyor olması hem de satış rakamlarının çok yüksek olması Golf’ün başarısını kanıtlıyor. Bende bu yazımda Volkswagen Golf’ün 7. neslini elimden geldiğince sizlere anlatmaya çalışacağım.

Golf 7 Bagaj Hacmi:

  • Volkswagen Golf 380 litrelik bir bagaj hacmine sahip. Eğer 2013 yılına göre düşünürsek bu hacim segmentinin üstlerinde yer alıyor diyebiliriz fakat günümüze göre baktığımızda ortalamanın bir tık altında kalıyor. Yine de düzgün formu ve eşiğin sıfırlanabilmesi sayesinde Golf bu konuda ortalama bir konumda.

Golf 7 Arka Yaşam Alanı:

  • Bu konuda eli çok güçlü olan almanın arka diz mesafesi iyi, baş mesafesi ise çok iyi olarak değerlendirilebilir. Bunların yanı sıra arka camların boyutlarının çok büyük olması sayesinde içerisi olduğundan daha ferah hissediliyor. Arka alanda konfor elemanları olarak havalandırma ızgaralarının ve kol dayamanın en boş paket olan Midline Plus’ta bile standart olması çok büyük bir artı. Tek negatif yönü ise Volkswagen grubundaki bütün araçların adeta kaderi olan devasa şaft tüneli arkada 3. yolcunun oturmasını zorlaştırıyor.

VW Golf 7 rear seat 300x225 - Golf 7 Almalı Mıyım?

Multimedya ve Ses sistemi:

  • Volkswagen Golf 7 en düşük donanımlarından itibaren 5 inch’lik dokunmatik multimedya ekranı standart olarak geliyor, daha üst donanımlarında ise ekran 8 inch’e kadar büyüyor. Ses sistemi ise segmentinin standartlarının üstünde diyebilirim. Ayrıca bütün bu ekranların dokunmatik hassasiyetleri oldukça başarılı.

VW Golf VII dashboard 300x216 - Golf 7 Almalı Mıyım?

Yakıt Tüketimi:

  • Birçok farklı motor seçeneği olan Golf’ün 1,6 TDI dizel motoru şehir içerisinde 6 litre şehirler arası yolda ise 4,5 litre yakıt tüketiyor. Bu değerler rakipleri ile kıyaslandığında gerçekten çok başarılı. Diğer motor seçeneklerinin yakıt tüketimlerini de linkteki siteden öğrenebilirsiniz. http://arabamkacyakar.com/volkswagen/golf/ortalama-yakit-tuketimi/127

Performans:

  • Tekrardan 1,6 litrelik dizel motoru ele alacak olursak bu motor 105 beygir güç, 250 nm tork üretiyor. Bu değerler ile Golf 0’dan 100 km hıza 10,8 saniyede ulaşıyor. Bu ünite Dizel bir motora göre de gayet ideal bir performans sergiliyor. Fakat eğer asıl beklentiniz performans ise 1,4 TSI motora yönelmeniz daha doğru olur. Bu motorun 140 beygirlik olan versiyonu ile Golf 0’dan 100 km hıza 8,4 saniyede ulaşıyor.

Golf 7 Almalı mısınız?

  • Yazının başlarında da dediğim gibi Golf 7 birçok kişiye göre segmentinin lideri. Ayrıca dürüst olmak gerekirse 2. El piyasası Golf kadar güçlü olan başka çok az araba mevcut. Yani eğer ki bir Golf sahibi olursanız elden çıkartacağınız zaman zarar etmeyeceğiniz neredeyse kesin diyebilirim. Onun dışında ideal performans, konfor ve donanımı ile Golf kendi fiyat aralığında düşünülmesi gereken bir araç.

Volkswagen Scirocco Neden Üretimden Kalktı yazımı okuyabilirsiniz: http://www.ciplakoto.com/neden-artik-uretilmiyor/scirocco-neden-uretimden-kalkti/

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.