Yeni Mercedes A-Serisi Alınır mı?

Yeni Mercedes A-Serisi Alınır mı?

mercedes 3489625 960 720 - Yeni Mercedes A-Serisi Alınır mı?

Mercedes A-Serisi bundan önceki nesli ile (2013/2017) ciddi anlamda eleştiriliyordu. Konfor, bagaj hacmi, iç mekândaki yaşam alanı hatta malzeme kalitesi konusunda bile belirli sorunları bulunuyordu. Mercedes de bunun farkında olacak ki bu problemlerin birçoğunu yeni nesilde ortadan kaldırdılar. Çıktığı ilk zamandan beri rakiplerini henüz yenilenmemesinden dolayı ciddi anlamda ilgi gören yeni A-Serisi, ülkemizde de satışa çıkmış olan yeni BMW 1 Serisi ve yakında yenilenecek olan Yeni Audi A3 ile ciddi bir rekabet halinde olacak. Bende bu yazımda Mercedes A-Serisini belirli kriterlere göre değerlendireceğim.

Yeni Mercedes A-Serisi Bagaj hacmi:

  • Önceki nesilde 341 litre olan bagaj hacmi bu nesilde 370 litreye yükseldi. Bu artış her ne kadar az gibi görünse de bagajdaki en önemli değişim bagaj açıklığının arttırılması olmuş. Böylece bebek arabası gibi geniş eşyaların bagaja yerleştirilmesi kolaylaştırılmış.

Yeni Mercedes A-Serisi Arka Yaşam Alanı:

  • Arka Alandaki diz mesafesi de eski nesline göre daha başarılı durumda. Arka havalandırma ve yalnızca AMG donanım paketinde arka kol dayama bulunan A-Serisinin arka yaşam alanı yenilenen BMW 1 Serisinden daha başarılı. Fakat henüz yenilenmemiş olan Audi A3 bu konuda iki rakibinden de oldukça üstün. Ama yine de Yeni Mercedes A-Serisi’nin arka yaşam alanı için yeterli denilebilir.

Yeni Mercedes A-Serisi Yakıt Tüketimi:

  • A-Serisi’nin ülkemizde 2 farklı motor seçeneğine sahip. A200 isimli 1.3 litrelik Turbo benzinli versiyon 100 km’de ortalama 7.5 litre tüketiyor. A180 d isimli dizel versiyon ise 100 km’de ortalama 5,5 litre yakıt tüketiyor. http://arabamkacyakar.com/mercedes-benz/a-serisi/1

Performans:

mercedes 3489626 960 720 1 300x199 - Yeni Mercedes A-Serisi Alınır mı?

  • Eğer performans önem sıranızda başlarda ise benzinli versiyonu tercih etmenizde fayda var. A200’ün 1.3 litrelik turbo benzinli motoru 163 beygir güç, 250 nm tork üretiyor ve bu motora 7 ileri otomatik şanzıman eşlik ediyor. Bu değerler eşliğinde A200 0’dan 100 km hıza 8 saniyede ulaşıyor. Dizel versiyon olan A180 d’nin 1.6 litrelik motoru ise 116 beygir güç, 260 nm tork üretiyor ve ona da 7 ileri otomatik şanzıman eşlik ediyor. A180 d ise 0’dan 100 km hıza 10.5 saniyede ulaşıyor. Dizel versiyonun benzinliye kıyasla avantajı ise yakıt tüketimin gerçekten çok düşük olması. Son olarak da şunu söylemek istiyorum ki birçok insan Mercedes’in Renault motoru kullandığı için almayacaklarını söylüyorlar. Evet Mercedes bu araçlarındaki motorları Renault’tan alıyor ama bu bence negatif bir durum değil. Renault motor üretimi konusunda çok başarılı marka ve geçtiğimiz 2018 yılında dünyada en çok otomobil satan ortaklık Renault, Nissan, Mitsubishi ortaklığıdır. Yani kısacası Renault’un ürettiği motorlar bu kadar başarılı olmasaydı Mercedes satın almazdı.

Malzeme Kalitesi:

76722793 624748181676913 4509809922447245312 n 300x300 - Yeni Mercedes A-Serisi Alınır mı?

  • Eski A-Serisi gerçek bir Mercedes olmadığı iddia edilerek çok eleştiriliyordu fakat bu eleştiriler yeni A-Serisi ile büyük ölçüde ortadan kalktı. Konsolun geneline bakıldığında kesinlikle Premium bir görüntü hakim (hatta güncel C-Serisi’nden daha yeni ve güzel bir iç mekan mevcut) ve malzeme kalitesi oldukça yüksek.

Süspansiyon Durumu:

  • A-Serisinin önceki nesli fazla sert olması ile eleştiriliyordu. Mercedes yetkilileri yeni modelde bu sorunu da büyük oranda ortadan kaldırmışlar. Standart versiyonlarda arkada bağımsız süspansiyonlar bulunmamasına rağmen konfor başarılı. Yalıtım konusunda da geliştirilmiş olan A-Serisi’nin yalıtımı başarılı.

Yeni Mercedes A-Serisi Almalı mısınız?

  • Yeni A-Serisi eski nesline kıyasla adeta çağ atlamış bir iç mekana sahip. Bunun dışında yaşam alanı, performans, konfor gibi konularda da eski nesline göre çok başarılı. güncel rakipleri ile kıyaslandığında da belirli konularda onlardan önde olduğu düşünüldüğünde yeni A-Serisi premium bir hatchback almak isteyen kullanıcılar için birçok açıdan en doğru seçenek olur.

Golf 8 Alınır mı? Yazımı linke tıklayarak okuyabilirsiniz: http://www.ciplakoto.com/almali-miyim/golf-8-alinir-mi/

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.